Uždaryti langą

Paskelbti informaciją

Informaciją į žinyną, bei nuomonių kaleidoskopą galite pateikti el. paštu info@infopamarys.lt arba užpildę žemiau pateiktą formą.
Publikacija skirta:
Antraštė/pavadinimas:
Nuotrauka:
Jūsų vardas:
El. paštas:
- internetinė Šilutės enciklopedija
2024-07-20 16:12
Filtruokite pagal abėcėlę:
Paskelbti informaciją

Sporto arena

Savivaldybės tarybos sprendimų, susijusių su Sporto arenos atsiradimu Šilutėje, apžvalga su komentarais.

1. 2007-02-19 Sprendimas Nr. T1-1451 – „Dėl Šilutės sporto struktūros ir veiklos strategijos 2007-2014 metams patvirtinimo“.
A) Čia pirmą kartą oficialiai paminėta, kad Šilutėje reikia naujos geros Sporto arenos. Strategijos 6 skyriaus 2 dalyje rašoma:
Planas. Įgyvendinti modernaus sporto centro statybos projektą. Centre vyktų įvairių sporto šakų varžybos ir kiti masiniai renginiai.
Vykdymo laikas. 2007-2014 metai.
Vertinimo rodikliai. Parengta ir patvirtinta tokio sporto centro statybos pagrįstumas ir būsimos veiklos koncepcija.
Pastaba 1. Apie tai, kada turėtų būti pastatyta – nekalbama.
Pastaba 2. 2003-2007 m. Savivaldybės tarybos kadencijos metu nėra jokių kitų Tarybos sprendimų, susijusių su sporto centro/ komplekso/ arenos statyba – nei dėl vietos, nei dėl projekto.
B) Kalbant apie kitas sporto bazes – verta paminėti, kad 2007-2014 m. strategijos plane buvo pateiktas siūlymas dėl Šilininkų sporto bazės privatizavimo.

2. 2008-04-24 sprendimas Nr. T1-496 „Dėl pritarimo žemės sklypų Šilutėje, Rusnės g. 8A, ir Rusnės g. 10 teritorijos bei jų aplinkos vystymo koncepcijai“.
A) Tarybos sprendimo priede pateikta galima teritorijos vystymo koncepcija, kurioje aiškiai pasakyta, kad toje teritorijoje „planuojamas sporto kompleksas“;
B) Leista parengti detalųjį teritorijos planą.

3. 2008-12-18 sprendimas Nr. T1-774 „Dėl pritarimo pastato Šilutėje, Rusnės g. 8A, pertvarkymo į plaukimo baseiną techniniam projektui rengti“ – Administracijos direktorius įpareigotas atlikti projektavimo darbų užsakovo funkcijas.
Pastaba. Ar techninis projektas yra? Kiek man žinoma – NE, nes Taryba biudžete nei vienais metais neskyrė tam pinigų. O administracija ir neprašė. Jeigu aš klystu - pataisykite, su džiaugsmu informuosiu visus.

4. 2010-02-25 sprendimas Nr. T1-1266, kuriame buvo nutarta:
1) Pritarti Šilutės miesto sporto komplekso, esančio Rusnės g. 8 A, Šilutėje, statybos ir valdymo projekto įgyvendinimui viešojo ir privataus sektorių partnerystės būdu.
2) Įpareigoti Administraciją vykdyti procedūras, vadovaujantis Lietuvos Respublikos investicijų, Koncesijų ir Viešųjų pirkimų įstatymais, išskyrus procedūras, kurioms reikia Tarybos pritarimo.
Pastaba. Kodėl tos procedūros atskirais laiko tarpais sustodavo – klauskite tuo metu buvusių administracijos direktorių ir Merų.

5. 2010-09-30 sprendimas Nr. T1-1517 „Dėl žemės sklypų, esančių Rusnės g. 8A ir Rusnės g. 10, Šilutėje detaliojo plano patvirtinimo“ – detalusis planas patvirtintas Taryboje, šalia esamos salės numatyta teritorijos plėtra, nustatyta visuomeninės ir komercinės paskirties teritorija.

6. 2010-10-28 Sprendimas Nr. T1-1561 „Dėl Šilutės miesto sporto komplekso, esančio Rusnės g. 8A, koncesijos“. Sprendimu buvo nutarta:
1) Pritarti Sporto komplekso Šilutės mieste sukūrimui viešojo ir privataus sektorių partnerystės modeliu;
2) Tvirtinti Šilutės miesto sporto komplekso, esančio Rusnės g. 8A, koncesijos konkurso sąlygas (pridedama); koncesijos pagrindines sutarties sąlygas (pridedama); koncesijos konkurso etapus (pridedama).
Pastaba 1. Šis sporto komplekso statybos modelis (koncesija) buvo suderintas su Finansų Ministerija.
Pastaba 2. Buvo paskelbtas konkursas, niekas iš privataus verslo atstovų neatsiliepė ir nedalyvavo.
Pastaba 3. 2011-07-21 sprendimas Nr. T1-134 – Dėl Rusnės g. 8A sporto komplekso koncesijos sąlygų pakeitimo – pakartotinas konkurso skelbimas ir vėl niekas nedalyvavo.

7. 2012-03-29 sprendimas Nr. T1-379 „Dėl teritorijos, esančios tarp Rusnės g. 8A ir Lentpjūvės g. 9, Šilutėje, detaliojo plano koncepcijos patvirtinimo“ – dar kartą pritarta, kad šioje teritorijoje gali būti visuomeninės paskirties pastatai, Sporto arena – taip pat.

8. 2013-02-28 sprendimas Nr. T1-692 „Dėl Šilutės rajono savivaldybės prioritetinių strateginių objektų sąrašo patvirtinimo <...>“ – nuspręsta, kad vienas iš prioritetų yra „Sporto ir pramogų centro Rusnės g. 8A, Šilutės m. rekonstrukcija ir statyba“.
Pastaba 1. Dėl sporto arenos statybos 2013 m. buvo sudaryta darbo grupė, kuri nutarė, kad reikia iš naujo vertinti vietos parinkimą. Kam reikia iš naujo vertinti Arenos vietą, jeigu tai jau patvirtintas prioritetas?
Pastaba 2. Šis sprendimas buvo panaikintas 2014-03-27 sprendimu Nr. T1-2049.

9. 2013-09-26 Sprendimas Nr. T1-882 „Dėl viešosios įstaigos Šilutės turizmo, sporto ir pramogų centro steigimo“.
Pastaba 1. Spaudoje buvo pristatoma, kad ši įstaiga turėtų parengti sporto arenos poreikio ir vietos galimybių studiją. Tačiau nieko neatlikta, nes:
1) Nauja įstaiga įsteigta neatlikus Lietuvos Respublikos valstybės ir savivaldybių turto valdymo, naudojimo ir disponavimo juo įstatyme nustatyto ekonominio tikslingumo vertinimo – ir niekas neskubėjo to tikslingumo rengti – taip ir neaišku, ką ši nauja įstaiga turėtų padaryti;
2) Sprendimas Dėl naujos VšĮ Sporto centro steigimo jau tada NEATITIKO tuometinės Tarybos ką tik patvirtintos naujos Savivaldybės sporto struktūros (2013 m. liepos 25 d. Sprendimas Nr. T1-840 – smulkiau žr. Sporto strategija.)

VISI PAMINĖTI (1-7 p.) Tarybos sprendimai galioja – nėra nei vieno atšaukto ar dėl kitų priežasčių negaliojančio. Išleista lėšų, atliekant vietos parinkimą ir koncesijos sąlygų paruošimą. Kodėl vėliau atsirado 8-9 p. minimi sprendimai? Atrodo, taip paprasta: norint kažką pakeisti, reikėjo pagrįsti kas blogai ir panaikinti esamus Tarybos sprendimus. Arba juos tobulinti.

Džiugu, kad bent šiuo metu (2015 m. pradžia) Savivaldybės vadovai sugrįžo prie galiojančių Tarybos sprendimų ir darbai tęsiami.

Jeigu domina kas buvo Savivaldybės vadovais kiekvieno sprendimo priėmimo metu - žr. Savivaldybės vadovai.

Jonas Jaunius

 

Informacija atnaujinta: 2015-07-30 14:11:29

Straipsnio komentaraiRedakcija pasilieka teisę šalinti necenzūrinius, nekultūringus ir neetiškus skaitytojų komentarus, kaip ir tuos, kuriais skatinama visuomenės grupių nesantaiką, šmeižiami ar įžeidinėjami žmonės, o duomenis apie tai Lietuvos Respublikos įstatymų nustatyta tvarka perduoti teisėsaugos institucijoms.
Komentarų nėra. Parašyk komentarą pirmasis!