Uždaryti langą

Paskelbti informaciją

Informaciją į žinyną, bei nuomonių kaleidoskopą galite pateikti el. paštu info@infopamarys.lt arba užpildę žemiau pateiktą formą.
Publikacija skirta:
Antraštė/pavadinimas:
Nuotrauka:
Jūsų vardas:
El. paštas:
- internetinė Šilutės enciklopedija
2024-05-25 17:57
Filtruokite pagal abėcėlę:
Paskelbti informaciją

Apie: idėja.

Internetinė Šilutės enciklopedija – tai elektroninis žinynas, svetainė, kurioje bandoma surinkti ir paviešinti informaciją apie Šilutės žmones, vietoves, įvykius, objektus ir kt. Informacijos kiekis ir tematika priklausys nuo Jūsų, gerbiami naršytojai. Ši internetinė svetainė neturi atlyginimą gaunančių administratorių ar kitų darbuotojų, todėl informacija joje pildysis taip greitai, kaip stipriai Jūs, šilutiškiai, norėsite turėti savo krašto žinyną internete ir kaip gausiai teiksite medžiagą (informacijos pateikimo taisyklės - žr. meniu: Apie - Informacijos pateikimas).

 

Idėja sukurti tokią svetainę kilo dar 2008 metais, kai Lietuvos sporto enciklopedijai reikėjo pateikti medžiagą apie Šilutės sportą ir sportininkus (užsakovas – Kūno kultūros ir sporto departamentas). Pasirodo, kad aukštumas pasiekusių sportininkų turime nemažai, tačiau nėra kas tuos sportinius pasiekimus į vieną vietą surenka. Kadangi tai labai imlus darbas, reikalaujantis kruopštumo ir daug laiko, tai kilo mintis, jog reikia padaryti taip, kad sportavę ar sportuojantys patys norėtų ir galėtų apie save ar draugus parašyti. O šiais laikais visuomenei prieinamiausios yra kompiuterinės technologijos. Vėliau pagalvojau, kad jeigu jau internete daryti žinyną, tai negalima apsiriboti vien tik sportininkais. Taip ir atsirado „Internetinė Šilutės enciklopedija“.

Pirmosios žinyno rubrikos „Sportas“ ir „Politika“ pasirinktos dėl vienos paprastos priežasties – turiu surinkęs daugiausiai informacijos. Tačiau jeigu atsiras šilutiškių, kurie norės ir aktyviai teiks medžiagą kuria nors kita tema, tai tokia tema irgi ras savo vietą šiame žinyne. Pvz., svetainės pristatymo metu Saulius Sodonis pasiūlė, kad galėtų atsirasti rubrika "Upės", nes mūsų krašte upių - upelių tikrai netrūksta. Gal kas susigundysite aprašyti?

Noriu padėkoti Šilutės F. Bajoraičio viešosios bibliotekos kolektyvui (direktorė Dalia Užpelkienė), kurių darbo vaisiais pirmiausia ir rėmiausi. Pirminė informacija, nuo kurios „atsispiriant“ buvo surinkta kita medžiaga, yra paimta iš žinyno „Šilutės kraštas“ [žr. meniu: Apie - sutrumpinimai]. Vėliau teko vartyti bibliotekininkių surinktą medžiagą apie Šilutės kraštiečius.

Dar vienas nepakeičiamas informacijos šaltinis – rajono periodinė spauda. Tikiuosi, kad dabartiniai žiniasklaidos atstovai bendradarbiaus su mumis. O iš senosios spaudos tai pirmasis pokarinis rajono laikraštis „Šilutės tiesa“ vien tik 1946-1950 metais išspausdino virš 60 straipsnių ar žinučių, susijusių su sportu. O kur dar medžiaga, gulinti Klaipėdos apskrities archyve? Taip kad rašyti Šilutės enciklopediją turime iš ko.

Su pagarba - Jonas Jaunius