Uždaryti langą

Paskelbti informaciją

Informaciją į žinyną, bei nuomonių kaleidoskopą galite pateikti el. paštu info@infopamarys.lt arba užpildę žemiau pateiktą formą.
Publikacija skirta:
Antraštė/pavadinimas:
Nuotrauka:
Jūsų vardas:
El. paštas:
- internetinė Šilutės enciklopedija
2024-06-21 21:25
Filtruokite pagal abėcėlę:
Paskelbti informaciją

Rumšas Antanas

Rumšas Antanas

PRO MEMORIA


Antanas Rumšas. 1935 08 25 - 2003 08 17

Rugpjūčio rūkams dangstant artėjantį rudenį ir mokslo metų pradžią, atsisveikinome su ilgamečiu Šilutės 1-osios gimnazijos fizikos mokytoju Antanu Rumšu.

Antanas Rumšas gimė 1935 m. rugpjūtį Priekulės rajono Žąsyčių kaime. Pasirinkęs fizikos studijas tuometiniame VVPI, dar studijuodamas dirbo laborantu Vilniaus A.Vienuolio vidurinėje mokykloje. Nuo 1960-ųjų dirbo Šilutės rajone: Saugų vaikų namų auklėtoju, Vainuto vidurinės mokyklos mokytoju. Tik dveji mokslo metai kitur, o po to visas gyvenimas Šilutės 1-ojoje gimnazijoje. Sakome “visas gyvenimas”, nes mokytojas nemokėjo dalytis perpus: namai, šeima, auklėtiniai, kolegos ir draugai sudarė ratą, kuriame jis buvo atviras, tiesus ir paprastas, kuriame jis kūrė savo – žmogaus ir pedagogo – legendą.

A.Rumšas dėstė fiziką ir astronomiją, turėjo daug pasekėjų mokinių, pamėgusių jo pamokas ir užsiėmimus būreliuose, "užsikrėtusių" astronomija ir radiotechnika. Daugkartiniai jaunųjų fizikų olimpiadų nugalėtojai rajone, Mokytojo auklėtiniai yra tapę laureatais ir prizininkais respublikinėse ir net tuometinės TSRS olimpiadose.

A.Rumšas įkūrė ir nuolat turtino fizikos kabinetą, radiofikavo mokyklą, su Juo nuolat triūsė būriai mokinių. Daugelį metų Jis vadovavo rajono fizikų metodiniam būreliui, parengė gyvenimui ne vieną abiturientų laidą. Nebuvo mokytojui nė vieno darbo, kurį būtų galėjęs nustumti į šalį ar padaryti atmestinai. Tai liudija gausybė padėkos raštų už ugdomąjį darbą, aktyvią veiklą.

Nuo 1998 m. mokytojas A.Rumšas - tik svečias mokykloje. Varginanti liga neleido jam pasidžiaugti poilsiu, atėmė ir didžiausią pramogą - žvejybą, tačiau šviesi ir giedra nuotaika negeso jo akyse.

Tokios šviesos apgaubta Antano Rumšo asmenybė ir liks visų mūsų atmintyje. Tokį jį priglaudė sava ir rami Pamario žemė.

Šilutės 1-osios gimnazijos pedagogai
Šilutės rajono fizikai

Informacija atnaujinta: 2015-06-09 01:53:33

Straipsnio komentaraiRedakcija pasilieka teisę šalinti necenzūrinius, nekultūringus ir neetiškus skaitytojų komentarus, kaip ir tuos, kuriais skatinama visuomenės grupių nesantaiką, šmeižiami ar įžeidinėjami žmonės, o duomenis apie tai Lietuvos Respublikos įstatymų nustatyta tvarka perduoti teisėsaugos institucijoms.
Komentarų nėra. Parašyk komentarą pirmasis!