Uždaryti langą

Paskelbti informaciją

Informaciją į žinyną, bei nuomonių kaleidoskopą galite pateikti el. paštu info@infopamarys.lt arba užpildę žemiau pateiktą formą.
Publikacija skirta:
Antraštė/pavadinimas:
Nuotrauka:
Jūsų vardas:
El. paštas:
- internetinė Šilutės enciklopedija
2024-05-18 18:45
Filtruokite pagal abėcėlę:
Paskelbti informaciją

Beržupis


Beržupis – upelis Šilutės (Švėkšnos sen.) savivaldybėje. Priklauso Minijos (Minija) baseinui, kair. Ašvos (Ašva) intakas.

Žinyne „Šilutės kraštas“ [1] ir interneto svetainėje „Lietuvos upės“ [2] upelis minimas tik kaip Ašvos intakas, tačiau tikslesnių duomenų apie patį Beržupį nėra. Pagal minėtus šaltinius Beržupis įteka į Ašvą ties Paulaičiais, prie piliakalnio.
Kad upelis nėra visai nereikšmingas liudija dar vienas dokumentas. Lietuvos Respublikos kultūros paminklų sąrašo Nr. AR1088 yra Paulaičių piliakalnis (arba Pilalė), esantis Šilutės saviv., Švėkšnos seniūnijoje. Piliakalnio apraše sakoma, kad „Piliakalnis įrengtas aukštumos kyšulyje, Ašvos kairiajame krante, santakoje su Beržupiu. Iš rytų ir šiaurės rytų jį juosia Beržupis, iš šiaurės ir šiaurės vakarų – Ašvos slėniai“.
Tikėtina, kad upelio vaga vykdant melioracijos darbus buvo reguliuota, todėl Aplinkos ministerijos klasifikatoriuje [3] yra minimas tik kaip vandentakis A-1, kuris į Ašvą įteka 12,2 km nuo jos žiočių. Pagal įtekėjimo į Ašvą vietą, A-1 gali būti Beržupis.

Svetainė maps.lt toje vietoje rodo upelį, kuris prasideda pievose, apie 0,5 km į rytus nuo Tvaskučių, šiame kaime kerta rajoninį kelią Žemaičių Naumiestis–Gardamas–Švėkšna (N. 4208); kanalizuotomis atkarpomis teka ŠV arba V kryptimi. Ties Paulaičiais suka į Š ir paskutinius 0,5 km teka vingiuodamas jau medžiais apaugusiu Ašvos slėniu. Ilgis apie 3,3 – 3,5 km; baseinas nematuotas.

Upės su tokiu pavadinimu yra dar keliuose Lietuvos vietose.

Turizmas. Vandens turizmui netinkamas.
Žvejyba. Duomenų nerasta.

Šaltiniai.
1. Žinynas;
2. http://www.upese.lt/index.php/a/asva-minijos - žiūrėta 2015-08-14;
3. Aplinkos ministro 2001 m. gruodžio 12 d. įsakymas Nr. 594 "Dėl Lietuvos Respublikos upių ir tvenkinių klasifikatoriaus patvirtinimo“;
4. www.maps.lt - žiūrėta 2015-08-14.

Informacija atnaujinta: 2015-09-03 12:19:41

Straipsnio komentaraiRedakcija pasilieka teisę šalinti necenzūrinius, nekultūringus ir neetiškus skaitytojų komentarus, kaip ir tuos, kuriais skatinama visuomenės grupių nesantaiką, šmeižiami ar įžeidinėjami žmonės, o duomenis apie tai Lietuvos Respublikos įstatymų nustatyta tvarka perduoti teisėsaugos institucijoms.
Komentarų nėra. Parašyk komentarą pirmasis!