Uždaryti langą

Paskelbti informaciją

Informaciją į žinyną, bei nuomonių kaleidoskopą galite pateikti el. paštu info@infopamarys.lt arba užpildę žemiau pateiktą formą.
Publikacija skirta:
Antraštė/pavadinimas:
Nuotrauka:
Jūsų vardas:
El. paštas:
- internetinė Šilutės enciklopedija
2024-07-20 16:48
Filtruokite pagal abėcėlę:
Paskelbti informaciją

Opozicija dar miega


Kodėl miega Savivaldybės tarybos opozicija? (2015-08-17)

Šilutės savivaldybės taryba į antrąjį posėdį rinkosi rugpjūčio 6 d. Darbotvarkė nebuvo įtempta, dauguma spendimų procedūriniai, apie tai rašė rajono spauda. („Naujosios tarybos nariai išsiskirstė į komitetus“, Pamarys, 2015-08-11).

Opozicijos dėmesio galėjo sulaukti sprendimas dėl Tarybos sekretoriato darbuotojų skaičiaus nustatymo. Po šio spendimo priėmimo Tarybos sekretoriate padaugėjo darbuotojų: buvo 4, dabar bus 5, nes vietoje vieno politinio (asmeninio) pasitikėjimo valstybės tarnautojo bus du.

Liūdniausia šios istorijos dalis: šio sprendimo priėmimas parodė, kad opozicija nedirba. Opozicija pasiskelbusios partijos (Tėvynės sąjunga-Lietuvos krikščionys demokratai, Lietuvos laisvės sąjunga (liberalai) ir Lietuvos respublikos liberalų sąjūdis) pasitenkino tuo, kad nebalsavo už šį sprendimą. Tačiau jos drąsiai galėjo pareikalauti, kad sprendimas būtų atidėtas, nes jis pateiktas be aiškinamojo rašto, nesilaikant Tarybos veiklos reglamento.

Kažkada buvęs meras Virgilijus Pozingis buvo labai puolamas, kai pasiūlė Tarybai steigti sekretoriatą ir Tarybos sekretoriaus etatą. Tuometinė opozicija sakė, kad niekam nereikia politinio pasitikėjimo darbuotojų, kad ir administracijos darbuotojai gerai susitvarko. O dabar jau vieno etato maža? Tai gal dabartinis meras, paprašęs ir gavęs du politinio pasitikėjimo etatus, taip pripažįsta, kad yra silpnesnis ir jam reikia daugiau pagalbininkų?

Gal tų klausimų ir nebūtų, jeigu sprendimo projektas būtų pateiktas su aiškinamuoju raštu. Tačiau niekas nieko neaiškino nei raštu, nei žodžiu. Ir niekas nepasigedo to paaiškinimo. Dabartinis meras, pateikdamas Tarybai sprendimo projektą, neatitinkantį reikalavimų ir neaiškindamas etatų didinimo priežasčių, dar kartą parodė, kad viešumas ir visuomenės informavimas toli gražu nėra prioritetiniai klausimai. Dabar galima tik spėlioti kodėl ir kas nuslėpta, nepateikiant aiškinamojo rašto.

Minėtoms partijoms priklausantys Tarybos nariai rugpjūčio 6 d. posėdyje pasiskelbė sudarantys opoziciją, tačiau dar nesutarė dėl lyderio, negalėjo pasiūlyti Kontrolės komiteto pirmininko kandidatūros. Panašu, kad tęsiasi situacija apie kurią aš kalbėjau prieš pakartotinius birželio mėnesio rinkimus (Rinkimai 2015. II dalis; Kas naujo artėjančiuose savivaldos rinkimuose?“, Pamarys, 2015-05-22). Deklaruojame, kad norime sudaryti darbingą ir platų aljansą, bet kaip tada, taip ir dabar visos partijos sako: mūsų vadas – geriausias. Taip neįmanoma susitarti.

Tikiuosi, kad opozicija įsivardinusios partijos, kaip ir visuomeninio komiteto atstovai, prieš rinkimus ne dėl gražumo kalbėjo apie atsinaujinimą, naujovišką darbą. Ar tylėti ir nematyti klaidų yra nauja? Siekdamas naudos visuomenei ir viešumo, bet kuris Tarybos narys gali pareikalauti, kad Sprendimų projektai būtų parengiami ir pateikiami tinkamai, gali pareikalauti atšaukti... Žodžiu, gali.

Su pagarba.                                                                                                 Jonas Jaunius


Susiję straipsniai.
Pirmas blynas - apie pirmąjį šios kadencijos Tarybos posėdį.

Informacija atnaujinta: 2015-08-20 09:49:55

Straipsnio komentaraiRedakcija pasilieka teisę šalinti necenzūrinius, nekultūringus ir neetiškus skaitytojų komentarus, kaip ir tuos, kuriais skatinama visuomenės grupių nesantaiką, šmeižiami ar įžeidinėjami žmonės, o duomenis apie tai Lietuvos Respublikos įstatymų nustatyta tvarka perduoti teisėsaugos institucijoms.
Komentarų nėra. Parašyk komentarą pirmasis!