Uždaryti langą

Paskelbti informaciją

Informaciją į žinyną, bei nuomonių kaleidoskopą galite pateikti el. paštu info@infopamarys.lt arba užpildę žemiau pateiktą formą.
Publikacija skirta:
Antraštė/pavadinimas:
Nuotrauka:
Jūsų vardas:
El. paštas:
- internetinė Šilutės enciklopedija
2024-02-21 19:58
Filtruokite pagal abėcėlę:
Paskelbti informaciją

Sūdžius Jokūbas

Sūdžius Jokūbas

Sūdžius Jokūbas (g. 1946) Jurgaičių kaime, Švėkšnos valsčiuje. Astrofizikas, gamtos mokslų daktaras.

1963 m. baigė Švėkšnos vidurinę mokyklą, studijavo ir baigė VU.
Šiuo metu Vilniaus universiteto astronomijos observatorijos docentas, 1992-2008 metais buvo šios observatorijos vedėjas. Dėsto VU, dėstomi dalykai: Astronomija (ne specialistams); Visatos atsiradimas; Astrofizikos instrumentai ir metodai; Žvaigždžių fizika; Tarpžvaigždinės medžiagos fizika.

Moksliniai interesai: Žvaigždžių fotometrija ir klasifikacija; Tarpžvaigždinė medžiaga; Galaktikos sandara ir evoliucija.

Žinomo Lietuvos astronomo J. Sūdžiaus vardu yra pavadintas kosmose skriejantis asteroidas "Sūdžius". Šį asteroidą, 2006 m. rugsėjo 27 d. Molėtų observatorijoje atrado jo kolegos, astronomai Kazimieras Černis ir Justas Zdanavičius. Dangaus kūnas yra apie 2 km skersmens, jo masė - apie 8400 milijonų tonų, nutolęs nuo Saulės 2,65 kartų toliau negu mūsų Žemė. Pamatyti jį galima tik labai galingais teleskopais.

2014 metais Lietuvos jaunųjų astronomų komanda Tarptautinėje astronomijos olimpiadoje iškovojo trečią vietą ir pelnė bronzos medalius. Komandą lydėjo bei pasiruošti padėjo dr. Jokūbas Sūdžius ir Fizinių ir technologijos mokslų centro vyresnysis mokslo darbuotojas dr. Audrius Bridžius.

J. Sūdžius yra nuolatinis paskutiniųjų metų Lietuvos mokinių astronomijos olimpiadų vertinimo komisijų pirmininkas.

Šaltiniai.
1. Vilniaus universiteto astronomijos observatorijos svetainė: http://www.astro.ff.vu.lt;
2. Šilutės naujienos, 2014 m. rugpjūčio 13 d. – http://silutesnaujienos.lt - žiūrėta 2015-09-01;
3. http://www.olimpiados.lt/index.php/astronomija/3299-is-tarptautines-astronomijos-ir-astrofizikos-olimpiados-lietuvos-komanda-parveze-2-bronzos-medalius

 

 

Informacija atnaujinta: 2015-09-01 23:38:46

Straipsnio komentaraiRedakcija pasilieka teisę šalinti necenzūrinius, nekultūringus ir neetiškus skaitytojų komentarus, kaip ir tuos, kuriais skatinama visuomenės grupių nesantaiką, šmeižiami ar įžeidinėjami žmonės, o duomenis apie tai Lietuvos Respublikos įstatymų nustatyta tvarka perduoti teisėsaugos institucijoms.
Komentarų nėra. Parašyk komentarą pirmasis!