Uždaryti langą

Paskelbti informaciją

Informaciją į žinyną, bei nuomonių kaleidoskopą galite pateikti el. paštu info@infopamarys.lt arba užpildę žemiau pateiktą formą.
Publikacija skirta:
Antraštė/pavadinimas:
Nuotrauka:
Jūsų vardas:
El. paštas:
- internetinė Šilutės enciklopedija
2024-04-24 09:43
Filtruokite pagal abėcėlę:
Paskelbti informaciją

Dobranskienė Romualda

Dobranskienė Romualda

IN MEMORIAM Romualda Ona Dobranskienė (1932-2018).

Visą gyvenimą su džiaugsmu dirbau mėgiamą darbą“, ,,…man buvo įdomūs ir svarbūs visi mano mokiniai“. Tai žodžiai, skambantys ir dar ilgai skambėsiantys daugybės mokinių širdyse. Tai mylinčios Mokytojos, Direktorės, Dėstytojos, Lektorės žodžiai.
Jau mus palikusios, bet atminty gyvenančios Romualdos Onos Dobranskienės žodžiai.


Romualda Dobranskienė - socialinių mokslų daktarė, Hermano Zudermano literatūrinės kraštotyros klubo įkūrėja ir ilgametė pirmininkė, buvusi Šilutės pirmosios gimnazijos direktorė, daugelio mokslinių straipsnių šalies ir užsienio spaudoje autorė. Šilutės miesto garbės pilietė.

R. Dobranskienė pedagoginį darbą pradėjo mokytoja Vilkyčių septynmetėje mokykloje, vėliau dirbo Priekulės vidurinėje direktoriaus pavaduotoja, Švėkšnos vidurinėje mokykloje, Šilutės rajono švietimo skyriaus metodinio kabineto vedėja, Šilutės pirmosios vidurinės mokyklos direktoriaus pavaduotoja. Nuo 1979 m. rugsėjo 1 d. paskirta Šilutės pirmosios vidurinės mokyklos direktore.

Nuo 1972 m. bendradarbiavo su aukštosiomis mokyklomis: vadovavo studentų pedagoginei praktikai, skaitė paskaitas studentams Vilniaus universitete, Vilniaus pedagoginiame institute, dalyvavo aukštųjų mokyklų organizuotose konferencijose.

R. Dobranskienė sukūrė ir įgyvendino Šilutės rajono pedagogų kvalifikacijos kėlimo sistemą (1968), parengė kompleksinio gyventojų pedagoginio švietimo programą (1978), savo sukurtu moksleivių savivaldos ir saviraiškos modeliu rėmėsi gindama daktaro disertaciją tema „Moksleivių produktyviosios saviraiškos ugdymas mokyklos ir socialinės aplinkos sąveikos sąlygomis“ (1990).

Nuo 1990 m. dr. R. Dobranskienė Klaipėdos universiteto Socialinio darbo katedros docentė. Dirbdama Klaipėdos universitete, bendradarbiavo su Šilutės rajono ikimokyklinėmis įstaigomis ir mokyklomis, kad studentų ir magistrų diplominiuose darbuose būtų apibendrinama Šilutės ugdymo įstaigų pedagogine praktika. Vedė seminarus, skaitė paskaitas mokytojams ir mokyklų vadovams. Dalyvavo respublikinės mokytojų atestacijos komisijos darbe. 1994 – 1996 m. Šilutės pradinėje mokykloje atliko socialinio pedagogo darbo bendrojo lavinimo mokykloje eksperimentą: įsteigė pirmąją šalyje pedagoginę – psichologinę konsultaciją, apibendrino šios mokyklos patirtį integruojant vaikus su specialiais poreikiais į bendrojo lavinimo mokyklą.

Parašė ir išleido 4 knygas, sudarė ar padėjo sudaryti dar apie 20. Periodinėje spaudoje, moksliniuose žurnaluose, konferencijų leidiniuose spausdinti darbai sudaro apie 50 spaudos lankų (spaudoje dalyvauja nuo 1952 metų).

Kartu su bendraminčiais 1992 m. įkūrė Šilutės Hermano Zudermano literatūrinės kraštotyros klubą, kuriam ilgus metus vadovavo. Klubo veikla – įvairiapusė. Pagrindinė veiklos kryptis yra susijusi su vokiečių rašytojo Hermano Zudermano kūryba: inicijavo visą „Lietuviškų apysakų“ rinkinio leidybą lietuvių kalba, paminklo šiam rašytojui atstatymą Šilutėje. Antroji – šio krašto kultūros ir rašto žmonių atminimo puoselėjimas ir išsaugojimas. Trečioji – Martyno Mažvydo gimtinės, kurią, remdamasis savo ir kitų mokslininkų tyrimais, nustatė akademikas Zigmas Zinkevičius, taip pat lietuviškos knygos kelio iš Mažosios Lietuvos į Didžiąją Lietuvą pažymėjimas, bendradarbiaujant su seniūnijomis, vietos gyventojais. Ketvirtoji kryptis – jaunimo įtraukimas į šiuolaikinę literatūrinę ir kitokią kultūrinę veiklą.

Doc. dr. R. Dobranskienė – Šilutės Fridricho Bajoraičio viešosios bibliotekos literatūrinio projekto – konkurso „Literatūrinis ruduo „Prisijaukinkim žodį, paukštį, debesį...“ vertinimo komisijos pirmininkė, lietuviško žodžio puoselėtoja ir skleidėja, knygų autorius skatina rašyti, įgyvendinti šiuolaikiškus šilutiškių kūrybinius sumanymus, turinčius įtakos visuomenės pažangai, lietuvių kultūros, kalbos ir literatūros plėtotei viešajame ir akademiniame gyvenime, kt.

1997 m. dr. R. Dobranskienei buvo įteiktas vienas garbingiausių apdovanojimų pamario krašte – „Sidabrinės nendrės“ premija. 2009 m. ji buvo išrinkta Šilutės rajono socialinių darbuotojų metų partnere. 2011 m. gruodžio mėn. doc. dr. Romualdai Dobranskienei už profesinės veiklos pasiekimus, pedagoginę, literatūrinę, kultūrinę veiklą, aktyvų dalyvavimą viešajame ir akademiniame gyvenime, socialinėse akcijose, šiuolaikiškas iniciatyvas ir jų įgyvendinimą, tautų kultūrų ryšių tyrinėjimus ir apibendrinimą, ugdymo problemų įžvalgas ir jų analizę, patirties sklaidą suteiktas Šilutės garbės piliečio vardas.

Parengta pagal:
1. https://www.silute.lt/index.php?-2054513565;
2. http://www.grazitumano.lt/mediawiki/index.php/Žyma:Romualda_Dobranskienė_(Šilutė)

Foto iš www.silutėsnaujienos.lt

Informacija atnaujinta: 2018-12-19 02:42:04

Straipsnio komentaraiRedakcija pasilieka teisę šalinti necenzūrinius, nekultūringus ir neetiškus skaitytojų komentarus, kaip ir tuos, kuriais skatinama visuomenės grupių nesantaiką, šmeižiami ar įžeidinėjami žmonės, o duomenis apie tai Lietuvos Respublikos įstatymų nustatyta tvarka perduoti teisėsaugos institucijoms.
Komentarų nėra. Parašyk komentarą pirmasis!