Uždaryti langą

Paskelbti informaciją

Informaciją į žinyną, bei nuomonių kaleidoskopą galite pateikti el. paštu info@infopamarys.lt arba užpildę žemiau pateiktą formą.
Publikacija skirta:
Antraštė/pavadinimas:
Nuotrauka:
Jūsų vardas:
El. paštas:
- internetinė Šilutės enciklopedija
2024-06-21 19:33
Filtruokite pagal abėcėlę:
Paskelbti informaciją

Vaicekauskas Vytautas

Vaicekauskas Vytautas

Šilutės miesto Garbės piliečio vardas Vytautui Vaicekauskui suteiktas Šilutės savivaldybės tarybos 2011 m. kovo 31 d. sprendimu Lietuvos politinių kalinių ir tremtinių sąjungos Šilutės filialo teikimu. Tokio bendruomenės įvertinimo V. Vaicekauskas sulaukė už profesinę ir visuomeninę veiklą, taip pat už nuopelnus Šilutės rajono savivaldybei fiksuojant svarbias akimirkas foto ir video juostose, rengiant fotonuotraukų parodas, teikiant medžiagą Šilutės muziejui.

Dauguma šilutiškių puikiai pažįsta ilgametį, didžiai gerbiamą rajono gydytoją, buvusį Lietuvos politinių kalinių ir tremtinių sąjungos Šilutės filialo pirmininką, buvusį Savivaldybės tarybos narį (1990-1995) Vytautą Vaicekauską. Vytautas teisėtai yra laikomas nepakeičiamu Šilutės rajono fotografijų metraštininku. Šiai meno ir istorijos šakai jis paskyrė didesnę savo gyvenimo dalį. Jo juostose užfiksuota daugybė svarbių šalies ir rajono akimirkų, Lietuvos Persitvarkymo Sąjūdžio veikla, kelionės į Vilnių ginti Seimo, „Baltijos kelias“ ir kitos reikšmingos akimirkos. Dirbdamas gydytoju įamžino savo kolegų ir įstaigos jubiliejus, konferencijas, 17 internų laidų, respublikines ir SSRS terapeutų konferencijas Leningrade ir Taškente.

Vytautas Vaicekauskas savo foto juostose yra įamžinęs ir rajono politinį gyvenimą. Medžiaga apie rajono tarybos veiklą 1990-1995 m. yra perduota Šilutės rajono savivaldybei. Savo fotografijose jis įamžino sausio 13 d. aukų laidotuves Vilniuje, Lietuvos Sąjūdžio Steigiamojo suvažiavimo 1988 m. darbą, rajono sąjūdžio veiklą, Macikų lagerio ir kapinių istorinius minėjimus, Lietuvos politinių kalinių ir tremtinių sąjungos veiklą. 2284 vnt. paruoštų eksponuoti nuotraukų yra perdavęs Šilutės muziejui.

Už nuopelnus Vytautui Vaicekauskui yra suteikti Lietuvos politinių kalinių sąjungos visų trijų laipsnių žymenys „Už nuopelnus Lietuvai“, Lietuvos gydytojų sąjungos garbės nario vardas (1989 m.), Lietuvos sąjūdžio 20-mečio proga apdovanotas Lietuvos Respublikos Seimo, Šilutės rajono savivaldybės padėkos raštais.

 

Šaltinis: Savivaldybės interneto svetainė https://www.silute.lt/index.php?-2054513565

Informacija atnaujinta: 2016-07-15 15:11:28

Straipsnio komentaraiRedakcija pasilieka teisę šalinti necenzūrinius, nekultūringus ir neetiškus skaitytojų komentarus, kaip ir tuos, kuriais skatinama visuomenės grupių nesantaiką, šmeižiami ar įžeidinėjami žmonės, o duomenis apie tai Lietuvos Respublikos įstatymų nustatyta tvarka perduoti teisėsaugos institucijoms.
Komentarų nėra. Parašyk komentarą pirmasis!