Uždaryti langą

Paskelbti informaciją

Informaciją į žinyną, bei nuomonių kaleidoskopą galite pateikti el. paštu info@infopamarys.lt arba užpildę žemiau pateiktą formą.
Publikacija skirta:
Antraštė/pavadinimas:
Nuotrauka:
Jūsų vardas:
El. paštas:
- internetinė Šilutės enciklopedija
2024-05-25 11:54
Filtruokite pagal abėcėlę:
Paskelbti informaciją

Kintų muzikos festivalis

Kintų muzikos festivalis

2016 m. liepos 15-29 d. d. Kintuose vyks jau penktasis muzikos festivalis.

Šis festivalis – tai privačių asmenų iniciatyva organizuojamas renginys. Kaip sako patys organizatoriai, festivalis vyksta Kintų miestelio gyventojų, muzikos mylėtojų iš regiono, visos Lietuvos ir Europos, nuostabių festivalio dalyvių ir ištikimų rėmėjų dėka. Festivalis yra tarptautinės EFFE organizacijos („Europa festivaliams, festivaliai Europai“) nariu.

Stulbinanti vieta prie Kuršių marių kasmet virsta kūrybiniu įkvėpimu pasaulyje pripažintam Lietuvos kompozitoriui Gediminui Gelgotui. Daugelis kūrinių Kintuose ne tik gimsta, bet ir pirmą kartą būna viešai atliekami.

Kintų muzikos festivalis jau neįsivaizduojamas be Naujų idėjų kamerinio orkestro NIKO. Kintai tapo nuolatine meninių dirbtuvių vieta NIKO – ansambliui, išsiskiriančiam šiuolaikišku ir patraukliu naujos muzikos atlikimu. Šis kolektyvas apibūdinamas kaip roko žvaigždžių atitikmuo šiuolaikinės ir klasikinės muzikos pasaulyje. Paruošęs programas Kintuose, ansamblis vėliau jas atlieka prestižinėse koncertų salėse ir tarptautiniuose festivaliuose visame pasaulyje.

Kaip ir ankstesniais metais taip ir šiemet, festivalio uždarymo koncerte G. Gelgoto muziką atliks Kintų muzikos festivalio simfoninis orkestras, subursiantis geriausius jaunuosius muzikantus iš daugelio Europos šalių. Koncerto metu skambės VšĮ „Kintai Arts“ inicijuoto ir EEE lėšomis finansuoto projekto „Praeities ir dabarties muzika Islandijos – Lietuvos dialoge“ muzikinė kompozicija – pirmąkart naujoje, orkestrinėje aranžuotėje.

Festivalio vadovė - Audra Juodeškienė. Festivalio meno vadovas - Gediminas Gelgotas.
Nuotraukoje: Gediminas Gelgotas ir NIKO. (Foto - iš kintaimusicfestival.com.)

Smulkiau apie Kintų muzikos festivalį ir 2016 metų programą: http://kintaimusicfestival.com/


Šaltiniai:
1. Kintų muzikos festivalio 2016 leidinys.
2. http://kintaimusicfestival.com/.

Informacija atnaujinta: 2016-07-07 10:53:40

Straipsnio komentaraiRedakcija pasilieka teisę šalinti necenzūrinius, nekultūringus ir neetiškus skaitytojų komentarus, kaip ir tuos, kuriais skatinama visuomenės grupių nesantaiką, šmeižiami ar įžeidinėjami žmonės, o duomenis apie tai Lietuvos Respublikos įstatymų nustatyta tvarka perduoti teisėsaugos institucijoms.
Komentarų nėra. Parašyk komentarą pirmasis!