Uždaryti langą

Paskelbti informaciją

Informaciją į žinyną, bei nuomonių kaleidoskopą galite pateikti el. paštu info@infopamarys.lt arba užpildę žemiau pateiktą formą.
Publikacija skirta:
Antraštė/pavadinimas:
Nuotrauka:
Jūsų vardas:
El. paštas:
- internetinė Šilutės enciklopedija
2024-05-25 11:15
Filtruokite pagal abėcėlę:
Paskelbti informaciją

Svarsčių kilnojimas


Apie šią sporto šaką informacijos nėra daug, nors maždaug 1958-1976 ši sporto šaka buvo labai populiari Šilutėje. Kūno kultūros ir sporto komiteto pirmininko Juozo Grigonio bei Sporto draugijos „Nemunas“ rajono skyriaus vadovų iniciatyva dviejų pūdų svarsčių kilnojimo varžybos buvo įtraukiamos į Šilutės rajono kaimo jaunimo žaidynių, žiemos ir vasaros spartakiadų bei „Nemuno“ rajono pirmenybes. Svarsčių kilnojimas buvo ypač populiarus Šilutės MSV (1962-1973 vadovavo Lietuvos nusipelnęs inžinierius Aleksas Petronis) ir Žemaičių Naumiesčio 3-oje PTM (direktorius Vasilijus Trimailovas).

Aktyviausi žinomi šios sporto šakos atstovai Benediktas Bagočius, Algimantas Kilinskas, Albertas Opulskis, Zigmas Riauka.

Šaltinis.
Naužemys Remigijus. Svarsčių kilnojimo sporto istorija Lietuvoje: 1970-2010. – Vilnius: VU leidykla, 2012.

Informacija atnaujinta: 2016-07-15 15:36:25

Straipsnio komentaraiRedakcija pasilieka teisę šalinti necenzūrinius, nekultūringus ir neetiškus skaitytojų komentarus, kaip ir tuos, kuriais skatinama visuomenės grupių nesantaiką, šmeižiami ar įžeidinėjami žmonės, o duomenis apie tai Lietuvos Respublikos įstatymų nustatyta tvarka perduoti teisėsaugos institucijoms.
Komentarų nėra. Parašyk komentarą pirmasis!