Uždaryti langą

Paskelbti informaciją

Informaciją į žinyną, bei nuomonių kaleidoskopą galite pateikti el. paštu info@infopamarys.lt arba užpildę žemiau pateiktą formą.
Publikacija skirta:
Antraštė/pavadinimas:
Nuotrauka:
Jūsų vardas:
El. paštas:
- internetinė Šilutės enciklopedija
2024-05-25 16:45
Filtruokite pagal abėcėlę:
Paskelbti informaciją

Stankaičių tiltas

Stankaičių tiltas

Vieta: Šilutės raj. sav., Saugų sen., Stankaičių k.
Pastatytas: ~1930 m.; Įregistruotas Kultūros vertybių registre: 1996-10-28, unikalus objekto kodas nuo 1996-10-10 Nr. MC 22131, kultūros vertybės kodas S164 (2017-05-26 duomenimis). Valdytojas – Valstybė.


Tiltas – tai statinys, kuriuo virš vandens telkinio, tarpukalnės ar kitos kliūties nutiestas kelias, gatvė ar inžineriniai tinklai. Šis tiltas eina per Veiviržos upę, vietinės reikšmės kelyje Vilkyčiai-Aisėnai; turi istorinę, techninę vertę. Kelias iš abiejų tilto pusių apsodintas tuopomis, kurioms tilto dosjė sudarymo metu (1995 m.) buvo ~70 metų, todėl siūloma tiltą išsaugoti kartu su akmeniniu grindiniu ir tuopų alėjomis (jos patenka į tilto apsaugos teritoriją).

Techniniai duomenys: ilgis 42 m, plotis 7,42 m (5 m važiuojamoji dalis ir du šalitilčiai po 1,21 m), aukštis 5 m. Sakūčių tiltas – arkinis, tilto pamatai betoniniai, grindinys akmeninis, gerai išsilaikęs. Tai retas šiuose kraštuose gelžbetoninis statinys, dviejų šarnyrų arka, be tarpinių atramų. Dosjė sudarymo metu tilto šalitilčių (pėsčiųjų takų) konsolės buvo surūdijusios.

Pagrindiniu arkinių konstrukcijų trūkumu galima laikyti jos formos nesuderinamumą su funkcine tilto paskirtimi. Todėl arkiniuose tiltuose projektuojamos papildomos horizontaliosios konstrukcijos, ant kurių įrengiamas paklotas. Arkose, kaip ir rėminėse konstrukcijose, atsiranda santykinai didelės skėtimo jėgos, kurioms perimti turi būti projektuojami masyvūs pamatai.

2016 m. apžiūros aktas: kadangi visi tilto elementai nepakitę, daroma išvada, kad tiltas nuo 1996 m. nebuvo remontuotas, tik šiek tiek pablogėjusi jo būklė; metaliniai turėklai keliose vietose išsilankstę, rūdyja; Dosjė užfiksuota, kad tilto danga – grindinys, bet šiuo metu jis užneštas žemėmis, todėl nesimato. Tilto konstrukcijos – nepakitusios, tačiau vietomis pasidengusios žalia samana.

Šaltiniai:
1. Šilutės savivadybės interneto svetainė: https://www.silute.lt/go.php/lit/Statiniai-ir-ju-kompleksai;
2. Dosjė: /docs/S164_Tiltas Stankaičiai_dosje.pdf;
3. Aktas: /docs/S164_2016 bukles aktas.pdf.

Medžiagą surinko Austėja Bendžiūtė (Šilutės Pirmoji gimnazija, 2017 m.), papildė J.Jaunius.

Informacija atnaujinta: 2017-07-01 20:27:41

Straipsnio komentaraiRedakcija pasilieka teisę šalinti necenzūrinius, nekultūringus ir neetiškus skaitytojų komentarus, kaip ir tuos, kuriais skatinama visuomenės grupių nesantaiką, šmeižiami ar įžeidinėjami žmonės, o duomenis apie tai Lietuvos Respublikos įstatymų nustatyta tvarka perduoti teisėsaugos institucijoms.
Komentarų nėra. Parašyk komentarą pirmasis!