Uždaryti langą

Paskelbti informaciją

Informaciją į žinyną, bei nuomonių kaleidoskopą galite pateikti el. paštu info@infopamarys.lt arba užpildę žemiau pateiktą formą.
Publikacija skirta:
Antraštė/pavadinimas:
Nuotrauka:
Jūsų vardas:
El. paštas:
- internetinė Šilutės enciklopedija
2024-06-21 19:37
Filtruokite pagal abėcėlę:
Paskelbti informaciją

Ventvėjas

Ventvėjas – sporto klubas: burlenčių sportas, jėgos aitvarų sportas.

Burlenčių sportas, kartais vadinamas tiesiog buriavimo pramoga, tačiau reikia žinoti, kad vyksta ir oficialios varžybos, ši sporto šaka įtraukta į 2016 Olimpinių žaidynių programą.

Burlentė – sporto įrankis, kai burė tvirtinama prie specialios konstrukcijos lentos. Valdydamas burę ant burlentės stovintis sportininkas plaukia vandens paviršiumi, veikiant vėjui. Burlentė yra 2–4 m ilgio neskęstančios medžiagos lenta, sujungta su viena bure per lanksčią jungtį. Tai supaprastintas burinio laivo modelis. Pirmieji modeliai (1960-1980 metų) buvo vairuojami palenkiant burę pirmyn arba atgal. Šiuolaikinės burlentės plaukimo principas kitoks: lenta išvedama i "glisavimą" ir lekia vandens paviršium slysdama juo. Vairuojama paverčiant lentą išilgai judėjimo ašies.

Jėgos aitvaras – sporto įrankis, kuris vėjo jėgos pagalba laikosi ore. Šio sporto esmė yra plaukimas banglente bangose, naudojant aitvarą kaip varomąją jėgą. Sportininkas, traukiamas galingo aitvaro, čiuožia vandens paviršiumi ant nedidelės 1,2 – 1,8 m ilgio lentos, daro įvairiausius triukus, atlieka aukštus šuolius, siekiančius nuo 5 iki 20 metrų, arba tiesiog mėgaujasi greitu čiuožimu.

Plaukioti po Kuršių marias burlentėmis pirmieji mėgėjai pradėjo dar iki 2000 metų (Rimas Liatukas, Tomas Leščinskas, Rolandas Milkintas). Vėliau šia laisvalaikio praleidimo forma susidomėjo vis daugiau žmonių, vietoje mokomosios (lengviau valdomos, bet lėtesnės) burlentės pradėjo pirkti profesionalias. Gausėjant dalyvių skaičiui, atsiskleidė pomėgių skirtumai: vieni liko ištikimi burlentėms, kiti pasirinko jėgos aitvarus, o kai kurie nariai plaukioja abiem būdais.

2008 S. Pikučio iniciatyva aktyviausi mėgėjai įregistravo klubą „Ventvėjas“ (nuo Ventės vėjas). Klubo pirmininkas nuo įsteigimo iki dabar Svajūnas Pikutis. Šiuo metu yra 28 oficialūs nariai. Kartais pasivaržo tarpusavyje, bet oficialiose varžybose nedalyvauja, nes pagrindinis tikslas – aktyvus laisvalaikio praleidimas ir sveikas gyvenimo būdas.

Klubas turi savo nuolatinę buriavimo vietą Kintuose, Kuršių marių pakrantėje. Plaukiojimui burlente reikalingas tam tikras gylis, o jėgos aitvarais galima plaukioti ir seklesnėse vietose. Kai yra geras oras (būtinas vėjas!), tai populiariausiose Kuršių marių vietose (Svencelė, Ventainė, kt.) susirenka iki 300 žmonių vienu metu.

Žiemą naudojama kitokios konstrukcijos lenta – ir burlentė tampa slidburė. Jėgos aitvarų mėgėjai žiemą stojasi ant kalnų slidės arba tiesiog apsiauna pačiūžas. Ir tada, genami pamario vėjo lekia vyrai per ledo sukaustytas marias ar užšalusias pievas.

 

Šaltinis. Svajūnas Pikutis

Informacija atnaujinta: 2014-12-22 23:14:05

Straipsnio komentaraiRedakcija pasilieka teisę šalinti necenzūrinius, nekultūringus ir neetiškus skaitytojų komentarus, kaip ir tuos, kuriais skatinama visuomenės grupių nesantaiką, šmeižiami ar įžeidinėjami žmonės, o duomenis apie tai Lietuvos Respublikos įstatymų nustatyta tvarka perduoti teisėsaugos institucijoms.
Komentarų nėra. Parašyk komentarą pirmasis!