Uždaryti langą

Paskelbti informaciją

Informaciją į žinyną, bei nuomonių kaleidoskopą galite pateikti el. paštu info@infopamarys.lt arba užpildę žemiau pateiktą formą.
Publikacija skirta:
Antraštė/pavadinimas:
Nuotrauka:
Jūsų vardas:
El. paštas:
- internetinė Šilutės enciklopedija
2024-05-28 11:01
Filtruokite pagal abėcėlę:
Paskelbti informaciją

Boksas

Boksas. Apie bokso varžybas Šilutėje ankstesniais laikais duomenų nėra.

1950 m. balandžio 12 d. rajoninis laikraštis "Šilutės tiesa" rašė: "Žalgirio" draugija suorganizavo bokso sekciją, kuriai vadovauti buvo paskirtas drg. Norkūnas. Šią sporto šaką praktikuoti mūsų apskrityje yra visos galimybės, atsirastų ir mėgėjų, norinčių užsiimti bokso sportu, tačiau, deja, bokso sekcijos veikla dar planuose buvo numarinta."

Nežinia ką galvojo korespondentas tais 1950 metais, tačiau vienas žmogus vėliau įrodė, kad Šilutėje yra ir galimybės, ir norinčių užsiiminėti boksu. Tai Vincas Murauskas. Su jo vardu yra susijjusi visa žinoma Šilutės bokso istorija ir dabartiniai pasiekimai. Jis 1971 Šilutėje subūrė pirmąją boksininkų grupę. Treniruotes pradėjo nedidelėje PTM salėje. Treneris kartu su savo mokiniais pasidarė ringą, pasisiuvo maišus, įsirengė kriaušes ir kitus treniruotėms būtinus įtaisus. Nuo 1976 įsteigiama bokso sekcija Šilutės VJSM. 1995 įsteigtas Šilutės bokso klubas Kovotojas.

Nors treniruočių ir finansinės sąlygos niekada nebuvo idealios, tačiau V. Murausko triūsas  ir jaunimo užsidegimas davė gerus rezultatus. Šilutės boksininkai greitai tapo žinomi Lietuvoje ir už jos ribų. 1995-2003 [?] Klubas organizuodavo kasmetinius Alvydo Čekaičio taurės bokso turnyrus. II Baltijos jūros šalių sporto žaidynių varžybose (1997) aukso medaliais pasidabino net 3 šilutiškiai; 1998 II Lietuvos tautinėje olimpiadoje 3 šilutiškiai kovojo finale, 2 iš jų nugalėjo.

Per tuos metus išugdyta daug gerų sportininkų. Ko gero garsiausias visų laikų Šilutės boksininkas yra Evaldas Petrauskas, kuris nuo 2012 yra Lietuvos vyrų rinktinės narys (iki 64 kg). Evaldas yra pirmųjų Pasaulio jaunimo olimpinių žaidynių nugalėtojas (2010, Singapūras) ir XXX OŽ (2012, Londonas, D. Britanija) bronzos medalininkas.

Kiti garsūs Šilutės bokso atstovai – tai Lietuvos bokso rinktinės nariai Askanijus Milkintas, Kęstutis Sandanavičius. Lietuvos čempionais yra tapę Arvydas Čekaitis, Aivaras Čibirka, Vaidas Grigaitis; Lietuvos jaunimo čempionai D. Ašmontas (1995), D. Šukliauskas (1997).

Dabartis. V. Murausko auklėtiniai nenustoja stebinti savo pasiekimais ir šiandien.

2014 Lietuvos vyrų bokso čempionais ir rinktinės nariais tapo buvę Šilutės SM auklėtiniai Edgaras Skurdelis ir Paulius Petronis. Viktor Komkov 2011 Europos jaunimo čempionate užėmė III vietą, 2014 Lietuvos vyrų bokso čempionate taip pat liko trečias, yra kandidatas į Lietuvos vyrų rinktinę. [Federacijos protokolai, Savivaldybės sportininkų skatinimas].

Pastaruoju metu boksu domisi ir merginos. 2014 Lietuvos bokso čempionėmis ir rinktinės narėmis tapo Lina Miklovytė (iki 51 kg) ir Vika Gudžiūnaitė (iki 75 kg). [Federacijos protokolai, Savivaldybės sportininkų skatinimas].

Meistrais negimstama, jais tampama. Šilutės SM bokso sekcijoje auga naujos žvaigždės.

2012 (Palanga) Lietuvos jaunučių čempionate šilutiškiai iškovojo 5 pirmas, 2 antras ir 1 trečią vietas. 2013 Lietuvos jaunių ir jaunučių čempionatuose bei žaidynėse užimtos 6 pirmos, 2 antros ir 2 trečios vietos. 2014 Lietuvos jaunių čempionate Vytautas Balsys buvo antras (iki 66 kg), o Robertas Jokulys tapo nugalėtoju (iki 80 kg). R. Jokulys pasižymėjo ir 2014 Europos jaunimo bokso čempionate, užimdamas III vietą. [Federacijos protokolai, Savivaldybės sportininkų skatinimas].

2012-2013 Lietuvos rinktinės kandidatais buvo Girulis D. (iki 69 kg) ir Sedlickas G. (virš 91 kg). 2013 Lietuvos jaunimo čempionate (Panevėžys) prizininkais tapo Tomas Vaitkus (2 v., iki 91 kg) ir Saulius Macijauskas (3 v., virš 91 kg). 2014 Lietuvos jaunimo čempinate prizininkais ir jaunimo rinktinės kandidatas tapo Ignas Šmitas (3 v., iki 75 kg), Tomas Olberkis (2 v., iki 91 kg) ir Saulius Macijauskas (2 v., virš 91 kg). [Federacijos protokolai].

Šiuo metu boksininkai (Sporto mokykla ir klubas) naudojasi VšĮ „Šilutės sportas“ priklausančia baze (Vilų g. 13A). Kovotojas yra Lietuvos bokso federacijos narys.

 

Šaltiniai.

1. Žinynas.

2. Bokso federacijos interneto svetainė (protokolai).

3. Žiniasklaida.

4. Šilutės rajono savivaldybės sportininkų skatinimo sąrašas už 2014 m. pasiekimus.

5. Išvystyti sportinę veiklą/ I. Beinoris. - Šilutės tiesa, 1950-04-12, Nr. 44 - 4 psl.

Informacija atnaujinta: 2014-12-30 01:59:22

Straipsnio komentaraiRedakcija pasilieka teisę šalinti necenzūrinius, nekultūringus ir neetiškus skaitytojų komentarus, kaip ir tuos, kuriais skatinama visuomenės grupių nesantaiką, šmeižiami ar įžeidinėjami žmonės, o duomenis apie tai Lietuvos Respublikos įstatymų nustatyta tvarka perduoti teisėsaugos institucijoms.
Komentarų nėra. Parašyk komentarą pirmasis!