Uždaryti langą

Paskelbti informaciją

Informaciją į žinyną, bei nuomonių kaleidoskopą galite pateikti el. paštu info@infopamarys.lt arba užpildę žemiau pateiktą formą.
Publikacija skirta:
Antraštė/pavadinimas:
Nuotrauka:
Jūsų vardas:
El. paštas:
- internetinė Šilutės enciklopedija
2024-07-20 15:38
Filtruokite pagal abėcėlę:
Paskelbti informaciją

Jurkštas Ramūnas

Jurkštas Ramūnas

Jurkštas Ramūnas (g. 1960 Užpalių k., Utenos raj.). Aviacinis sportas: sportininkas, instruktorius, konstruktorius.

1964 su šeima atvyko į Klaipėdą, nuo 1977 lankė Klaipėdos ATSK. Studijavo Viazmos (Rusija) aviacijos mokymo centre, po mokslų paskirtas į Šilutės ATSK. 1981-1991 čia dirbo lakūnu instruktoriumi, skraidė visų tipų sklandytuvais. 1991-1994 KASP Šilutės eskadrilės vado pavaduotojas skraidymo reikalams. Nuo 1994 iki 2013(?) Kėdainių Broniaus Oškinio vaikų sklandymo mokyklos Šilutės filialo instruktorius. Šilutės aviakonstruktorių mėgėjų klubo vadovas.
Pripažintas Lietuvos medinių konstrukcijų skraidymo aparatų maestro, virtuozas. Vaikų mokymui skraidyti sukonstravo labai lengvą sklandytuvą. Vėliau jam buvo įdėtas variklis (gerai aviatoriams pažįstamas JPX Italia M-25 Black Devil) ir išėjo visai šaunus UL kategorijos motosklandytuvas (žr. Foto žemiau).

Lietuvoje sėkmingai skraido dvi jo rankomis pagamintos Pirmojo pasaulinio karo laikų prancūziško naikintuvo Newport XXI replikos (kopijos), varomos perdirbtų automobilio Subaru variklių.


Foto - prancūzų karo lėktuvo replikos pristatymas aviacijos šventėje Zokniuose.

Pasiekimai. 1983 laimėjo 1 vietą „Sparnų“ žurnalo sklandymo varžybose Šilutėje. 1995 – išbandytas savos gamybos sklandytuvas JR-1, o 2003 pakilo savo sukurtu labai lengvu lėktuvu.
Skraidė virš 2600 val., 19 šuolių parašiutu. (ir vis daugėja).
2014 m. Lietuvos klubinės klasės sklandymo čempionate Pociūnuose (Prienai), užėmė trečiąją vietą.

Šaltiniai.

1. Žinynas;
2. Piekus Algimantas. Pajūrio sparnai;
3. Lietuvos aeroklubo interneto svetainė: http://www.aeroclub.lt/
4. http://paramotors.lt/forum/viewtopic.php?t=61&p=696
5. http://www.silutesetazinios.lt/category/sportas/aviacija/

Informacija atnaujinta: 2015-08-07 20:28:03

Straipsnio komentaraiRedakcija pasilieka teisę šalinti necenzūrinius, nekultūringus ir neetiškus skaitytojų komentarus, kaip ir tuos, kuriais skatinama visuomenės grupių nesantaiką, šmeižiami ar įžeidinėjami žmonės, o duomenis apie tai Lietuvos Respublikos įstatymų nustatyta tvarka perduoti teisėsaugos institucijoms.
Komentarų nėra. Parašyk komentarą pirmasis!