Uždaryti langą

Paskelbti informaciją

Informaciją į žinyną, bei nuomonių kaleidoskopą galite pateikti el. paštu info@infopamarys.lt arba užpildę žemiau pateiktą formą.
Publikacija skirta:
Antraštė/pavadinimas:
Nuotrauka:
Jūsų vardas:
El. paštas:
- internetinė Šilutės enciklopedija
2024-07-20 16:06
Filtruokite pagal abėcėlę:
Paskelbti informaciją

Rankinis

Rankinis.

Vienintelis žinomas liudijimas apie rankinio sportą Šilutėje yra L. Vladimirovo prisiminimai.
Remiantis jais galima teigti, kad iki II pas. karo Šilutės Herderio gimnazijos rankinio komanda žaidė Rytų Prūsijos lygoje, nes prieškario Lietuvoje rankinis dar nebuvo žaidžiamas: nepravestos nė vienos oficialios rungtynės bei šalies čempionatas.
Tik 1927 m. rugsėjo mėnesį Klaipėdoje įvyko rankinio turnyras, kurį pravedė Gimnastikos sporto klubas MTV, o 1931 m. rugsėjo 28d. Kaune vykusioje moterų sporto šventėje buvo sužaistos varžybos, „parodant naują žaidimą – handbolį“.

Vėlesniais laikais Šilutėje rankinis nebuvo propaguojamas, tačiau Šilutės krašte užgimęs susidomėjimas sportu nė vienam vėliau padėjo tapti garsiu rankininku. Žymiausi iš jų: Elena Petkienė-Klumbytė, Aloyzas Linksmutis Samuolis, Pranas Urbonas.

Šaltiniai:
1. Lietuvos rankinio federacijos interneto svetainė.
2.Profesoriaus jaunystės miestas: Domo Kauno pokalbis su prof. Levu Vladimirovu. - Skalvos keleivis, 1991 metai, Nr. 8-9
3. Žinynas.

Informacija atnaujinta: 2015-02-06 07:11:04

Straipsnio komentaraiRedakcija pasilieka teisę šalinti necenzūrinius, nekultūringus ir neetiškus skaitytojų komentarus, kaip ir tuos, kuriais skatinama visuomenės grupių nesantaiką, šmeižiami ar įžeidinėjami žmonės, o duomenis apie tai Lietuvos Respublikos įstatymų nustatyta tvarka perduoti teisėsaugos institucijoms.
Komentarų nėra. Parašyk komentarą pirmasis!