Uždaryti langą

Paskelbti informaciją

Informaciją į žinyną, bei nuomonių kaleidoskopą galite pateikti el. paštu info@infopamarys.lt arba užpildę žemiau pateiktą formą.
Publikacija skirta:
Antraštė/pavadinimas:
Nuotrauka:
Jūsų vardas:
El. paštas:
- internetinė Šilutės enciklopedija
2024-04-24 09:17
Filtruokite pagal abėcėlę:
Paskelbti informaciją

Budrio taurė

Budrio taurė

Renginys. Sporto varžybos: krepšinis.

Krepšininkų tarpe šios varžybos vadinamos trumpai: „Budrio taurė“ arba „šeimų krepšinio varžybos“. Ir visi supranta, kad tai Tarptautinis šeimų krepšinio turnyras Kazimiero Budrio taurei laimėti. Šio turnyro organizatorius klaipėdietis Kazimieras Budrys už krepšinio populiarinimą yra pripažintas Lietuvos kilnaus sportinio elgesio laureatu, apdovanotas Lietuvos Kūno kultūros ir sporto departamento Sporto garbės komandoro ženklu bei Sporto garbės kryžiumi, Lietuvos tautinio olimpinio komiteto Olimpine žvaigžde, ordino „Už nuopelnus Lietuvai“ medaliu. K. Budrys, būdamas 77 metų, dar žaidžia ne tik savo organizuojamose šeimų varžybose, bet ir Lietuvos veteranų krepšinio pirmenybėse.
Skirtingą žaidybinę patirtį turintys krepšinio entuziastai iš visos Lietuvos šiame turnyre turi galimybę parungtyniauti ir pabendrauti su Olimpiniais ar Europos čempionais. Daugiausiai kartų – aštuonis – šią taurę laimėjo Paulauskai (Kaunas), kurių gretose žaidė legendinis Modestas Paulauskas. 2011 metų turnyre dalyvavo Saboniai (Kaunas) su Arvydu Saboniu priešakyje (užėmė trečią vietą). 2013 metais pirmą kartą pasirodė Žukauskų šeima (Šiauliai), vedami Mindaugo Žukausko.

Pirmosios K. Budrio taurės varžybos įvyko 1977 m. Apie šį turnyrą M. Paulauskas "Respublikos" priedui "Sporto žmonės" kartą yra pasakęs: "Kiek galėjome, garsinome turnyrą. Jame sklando olimpinė dvasia, o ją kaip niekas kitas, patikėkite, esu patyręs olimpinėse žaidynėse. Turėjome puikią progą varžytis su kitomis šeimų komandomis, būdami aikštelėje su savo broliais, seserimis ir vaikais. Tai yra nuostabu ir unikalu. Tai puikus pavyzdys kitiems". Toks entuziazmas subrandino vaisius, ir nuo 1992 m. turnyras tampa tarptautiniu: čia yra dalyvavusios komandos iš Estijos, Vokietijos, Rusijos. Gaila tik, kad paskutiniu metu komandos iš užsienio nebeatvažiuoja.

2015 metai. Gegužės 29-31 d.d. Klaipėdos sporto salėje (Dariaus ir Girėno g. 10) vyks 39-ojo turnyro K.Budrio taurei laimėti finalinis etapas. Dalyvauja dvi Šilutės komandos: Stoniai ir Nausėdai (abi iš Švėkšnos).

2013 metai.Gegužės 24-26 d. d. Klaipėdoje vyko 37-asis Kazimiero Budrio šeimų krepšinio turnyras. Šiais metais finaliniame etape dalyvavo 2 šeimos iš Šilutės rajono.

Komandų vis daugėja, todėl prieš finalą vyksta atrankos turnyrai. 2013 metų atrankoje varžėsi 32 šeimynos, daug buvo naujų komandų ir net trys iš jų pateko į finalą. Šių metų naujas reikalavimas – aikštelėje visą laiką privalo būti bent viena dailiosios lyties atstovė. Nes kas per šeima be moters! Šiais metais K. Budrio taurės varžybose Šilutei atstovavo net trys mūsų rajono šeimos: Jucikai (Vainutas), Nausėdai (Švėkšna) ir Stoniai (Švėkšna). Visoms trims komandoms pirmame etape nepavyko, bet Stoniai ir Jucikai buvo pakviesti į paguodos turnyrus ir sugebėjo patekti į finalinį etapą.

Kaip pasakojo Arvydas Stonys, jų šeima šiame turnyre dalyvauja jau 14 metų. Pradžioje buvo griežtesni reikalavimai: visi žaidėjai turėjo būti tos pačios pavardės (broliai, pusbroliai, dėdės ar jų vaikai), dabar žiūrima atlaidžiau. Stoniai yra tapę 2010 metų taurės laimėtojais, du kartus yra laimėję antrą vietą, keturis kartus buvo treti. Asmeniškai galiu paliudyti, kad šeimų turnyras padarė Arvydą žinomu: kai Šilutės krepšinio veteranai nuvažiuoja kur nors žaisti, tai daugelyje miestų jį jau pažįsta.

Jucikų šeimos komandą subūręs vainutiškis Antanas Jucikas sakė, kad čia, kaip ir kitose varžybose visi nori ir tikisi laimėti, tačiau daugeliui svarbesnis už pergalę yra bendravimas. Įvairių profesijų ir amžiaus žmones čia jungia vienas pomėgis - krepšinis.

Šių metų finalas tradiciškai vyko paskutinį gegužės savaitgalį, jame varžėsi 8 komandos, padalintos į du pogrupius: Bručkai (Gargždai), Kiūpeliai (Klaipėda), Majerai (Širvintos), Šliogeriai (Kaunas), Stoniai (Švėkšna), Jucikai (Vainutas), Venclauskai (Plungė) ir Žukauskai (Šiauliai) (paskutinės trys komandos – turnyro naujokės). Abi šilutiškių šeimynos pateko į vieną pogrupį.
Jucikai pirmą dieną žaidė su Žukauskais. Visas varžybas pirmavo, tačiau kaip komandos vadovas Antanas pripažino: Mindaugo Žukausko meistriškumas nulėmė, nes varžybų pabaigoje jis sugebėjo išprovokuoti varžovų baudas ir jas sumesti. Pralaimėta 38:41. Šeštadienio rytines varžybas Jucikai pralaimėjo jau didesniu skirtumu 29:45, nes šio turnyro senbuviai Stoniai žaidė daug geriau. Ir nors liko mažai vilties, bet paskutinėms pogrupio varžyboms Jucikai nusiteikė kovingai: prieš Venclauskus laimėjo triuškinama persvara 59:27 (didžiausias turnyro skirtumas).
Stoniai pirmose varžybose pralaimėjo Venslauskams 52:59, po to nugalėjo Jucikų komandą, o šeštadienio vakare turėjo pripažinti Žukauskų pranašumą 24:44. Žukauskai užėmė pirmą vietą pogrupyje, o Jucikai, Stoniai ir Venclauskai surinko po vienodai taškų, tad lemiamu tapo pelnytų taškų skirtumas, kuris leido Jucikams užimti pogrupyje antrą vietą, o Stoniai liko treti.
Sekmadienį Stoniai nugalėjo Majerus 48:42 ir užėmė 5 vietą. Rungtynėse dėl trečiosios vietos Jucikai susitiko su Bručkais, kurie atrankos turnyre Švėkšnoje buvo įveikę Stonius. Tačiau ta diena buvo sėkminga jaunajam Matui Jucikui, kuris ne tik sėkmingai kovojo dėl atšokusių kamuolių, bet ir blokavo kelis varžovų metimus. Iškovota pergalė 48:35.

Šilutės šeimų moteriškoji pusė buvo įvertinta ir individualiai. Jucikų komandos žaidėja Livija Kaktaitė gavo komandos ir viso turnyro geriausios žaidėjos prizus, o Pauliaus Stonio sužadėtinei Giedrei suteiktas „Mis turnyro“ titulas.
Antanas Jucikas labai džiaugiasi trečia vieta, užimta šiame garbingame šeimų krepšinio turnyre. Komandą Antanas surinko iš plačios giminės: čia žaidė jo sūnūs Matas ir Julius (gaila, bet finale padėti negalėjo), jo sesers sūnūs Gediminas ir Linas Naujokai, žmonos sesers vaikai Agnė, Ieva, Ignas ir Juozas Vaičekauskai bei pusseserės sūnus Donatas Kakta su dukra Livija. Taigi, komandinė šeimų turnyro 3 vietos taurė nukeliavo į Vainutą, o asmeniniai prizai – į Švėkšną.


Nuotraukos panaudotos iš "K.Budrio taurės turnyras"  facebook puslapio.

Informacija atnaujinta: 2015-05-28 22:30:54

Straipsnio komentaraiRedakcija pasilieka teisę šalinti necenzūrinius, nekultūringus ir neetiškus skaitytojų komentarus, kaip ir tuos, kuriais skatinama visuomenės grupių nesantaiką, šmeižiami ar įžeidinėjami žmonės, o duomenis apie tai Lietuvos Respublikos įstatymų nustatyta tvarka perduoti teisėsaugos institucijoms.
Komentarų nėra. Parašyk komentarą pirmasis!